Jak spárovat selfie tyč

Chtěli byste se vyfotit tak, abyste vypadali skvěle a pořídili jste si selfie tyč? Možná jste si mysleli, že to bude brnkačka, ale mýlili jste se.

Nefunguje to tak, že stačí jen vložit mobilní telefon do držáku a hned začít fotit. I tento proces má svá pravidla, ale nebojte se, není to nic složitého.

Spárování tyčky a operačního systému

V první řadě musíte mít tyčku, která je kompatibilní s vaším telefonem. Ať už máte Androida, Windows Phone nebo iPhone, ke každému operačnímu systému naleznete selfie tyč, se kterou se budete moci spárovat.

Pokud jste majitelem jablíčka, bude to pro vás brnkačka, protože váš telefon vše za vás udělá sám automaticky. Vlastníte-li telefon s Androidem, tak to budete mít trošku složitější, ale nebojte také to hravě zvládnete.

Máte-li starší verzi systému, musíte udělat toto:

  1. vložit telefon do držáku a upevnit jej (je pevný, nevypadne)
  2. zapnete si ikonku s fotoaparátem
  3. kliknete na obrázek v podobě nastavení (ozubené kolečko)
  4. dále pokračujte na rozšířené nastavení
  5. klikněte na Tlačítko hlasitosti
  6. a nastavte jej jako „Spoušť“
  7. zvolte fotografovat
  8. nastavte si focení zepředu

Vidíte, nebylo to nic složitého. Pokud vám i tak fotit nepůjde, tak váš telefon bude nejspíš potřebovat aplikaci, kterou stáhnete a nainstalujete do svého telefonu.

Máte na výběr spoustu aplikací, na které určitě najdete různé recenze a vyberete si tu správnou, jenž vám bude nejvíce vyhovovat.

Hlavní funkcí aplikace je samozřejmě spárování se selfie tyčí, ale také vám poskytne úpravu hotových fotek, použití efektů či sdílení momentek na sociálních sítích.

Také si můžete kdyžtak restartovat mobilní telefon, ale jestliže vám to i tak nepůjde, tak jste si buď vybrali špatně a budete jí muset vyměnit za tu správnou nebo se také mohl poškodit balíček při přepravě.

Při problémech se můžete obrátit na prodejce či výrobce. A pro správný postup spárování určitě na internetu naleznete další návody, které by se vám mohli hodit. Ale určitě to pro vás bude hračka, protože na to ani nemusíte být technický typ, abyste to všechno zvládli.