Nastavení a použití této selfie tyče je jednoduché, není potřeba žádné externí napájení, takže můžete držák na mobil připojit okamžitě k vašemu mobilu a začít fotit.

Nastavení selfie tyče pro iPhone

V případě, že máte mobil značky Apple (tedy jakýkoliv iPhone), je propojení s mobilem automatické a není potřeba nic nastavovat ani stahovat aplikace.
Pro použití s iOS není potřeba žádný software – stačí připojit kabel od selfie stativu s 3,5 mm jack konektorem do audio konektoru, spustit fotoaparát a fotografovat.

Nastavení pro Samsung (s Android OS)

Pokud máte starší verzi vašeho operačního systému, stačí když si na mobilu zapnete focení a přejdete do nastavení.

navod-selfie-tyc

Zde je potřeba přejít do třetího menu – do pokročilého nastavení. Zde najdete nastavení pro ovladač hlasitosti – ten je třeba nastavit na „Spoušť“ (Capture).

Poté by měla vaše selfie tyč bez problémů fungovat a při každém stisknutí tlačítka vyfotit selfie fotku.

  1. Nastavení foťáku
  2. Pokročilé nastavení
  3. Nastavení tlačítka pro ovládání hlasitosti
  4. Nastavit jako spoušť

V případě, že i po nastavení selfie tyče na mobil nereaguje zkuste vypnout a zapnout váš mobil a zkontrolovat, zda jste kabel do mobilu zasunuli úplně.

 

Některé verze operačního systému Android bohužel neumožňují nastavit tlačítko hlasitosti jako „Spoušť“ pro foťák.

V takovém případě je nutné si stáhnout aplikaci na focení, která umí propojení se selfie tyčí. Spolehlivou a ověřenou aplikací je například Camera360 Ultimate. Tato aplikace má asi 40 MB a můžete si ji zdarma stáhnout na Google Play.

img_54b57a22bf47d

Tuto aplikaci si prosím stáhněte a nainstalujte a poté nastavte klávesu pro ovládání hlasitosti (Voice Key) pro klávesu foťáku (Camera Key).